Projekt socjalny "Czuję się bezpiecznie" – profilaktyka zagrożeń wobec osób starszych na terenie miasta Legnicy - kontynucaja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 października 2018

        W ramach kontynuacji działań w projekcie socjalnym pn. „Czuję się bezpiecznie” – profilaktyka zagrożeń wobec osób starszych na terenie miasta Legnicy, koordynator projektu, specjalista pracy socjalnej MOPS w Legnicy – Irena Wyszowska oraz przedstawiciel KMP w Legnicy - mł.  asp. Artur  Koszycarz od lipca do września 2018r. odwiedzali seniorów w środowisku. Wybrane osoby starsze, między innymi z uwagi na samotność, swoją niepełnosprawność i przewlekłe schorzenia nie mają możliwości skorzystania ze wsparcia dla seniorów organizowanego poza ich miejscem zamieszkania. Celem działania było, tak jak w przypadku spotkań w Domu Dziennego Pobytu w Legnicy, zwiększenie świadomości, wiedzy i umiejętności seniorów na temat wpływu prawidłowych zachowań na ich bezpieczeństwo. Seniorzy dowiedzieli się m. in. jak nie dać się oszukać, jak uniknąć zagrożenia i jak reagować, gdy zagrożenie wystąpi.

        Założone cele projektu socjalnego realizowane od marca do października 2018r. zostały zrealizowane. Nawiązano współpracę międzyinstytucjonalną co pomogło w realizacji działań edukacyjnych w zakresie różnego typu zagrożeń. Efektem działań jest podniesienie samodzielności, zaradności i umiejętności seniorów w kwestii dbania o własne bezpieczeństwo, zdrowie i życie. Zamierzone cele udało się osiągnąć dzięki wsparciu dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, kierownika Działu Pracy Socjalnej MOPS w Legnicy i kierownika Domu Dziennego Pobytu w Legnicy, a także przedstawiciela policji – mł. asp. Artura Koszycarza, p. Anny Łakomskiej i p. Beaty Koszewskiej, którym koordynator projektu składa wyrazy podziękowania.
        Koordynator projektu dziękuje również Seniorom, którzy tak licznie uczestniczyli w spotkaniach w Domu Dziennego Pobytu oraz beneficjentom, którzy gościli pracownika socjalnego i policjanta w swoich domach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Projekt socjalny

    Projekt socjalny "Czuję się bezpiecznie" - zdjęcie nr 1

  • Powiększ zdjęcie Projekt socjalny

    Projekt socjalny "Czuję się bezpiecznie" - zdjęcie nr 2

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-26
Data publikacji:2018-10-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2022