APEL o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 marca 2020

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej   w Legnicy apeluje do osób pobierających świadczenia w gotówce (kasy MOPS i kasy w urzędach pocztowych) o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

Osoby, które nie dostarczą zlecenia przekazywania przysługujących świadczeń muszą mieć świadomość, że wypłaty gotówkowe w kasach mogą zostać wstrzymane. Wówczas nie otrzymają przysługujących im świadczeń. Zdajemy sobie sprawę, że dla części osób jest to jedyne źródło utrzymania, z tego względu prosimy o podejście do sprawy poważnie i z odpowiedzialnością.

Dodatkowo informujemy, że wszystkie świadczenia wypłacane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie podlegają egzekucji sądowej
i administracyjnej
.

Wypłaty gotówkowe w kasach realizowane są dla ponad 2 300 osób.  

Informacji w w/w sprawie udzielają pracownicy właściwych komórek merytorycznych MOPS. Wykaz telefonów do komórek organizacyjnych dostępny jest na stronie internetowej oraz BIP MOPS w Legnicy oraz na stronie internetowej: www.mopslegnica.pl.

Zlecenie przekazywania świadczeń na konto bankowe można złożyć osobiście, przesłać pocztą lub z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej E-PUAP.

Autor: Agata Małko

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-17
Data publikacji:2020-03-17
Osoba sporządzająca dokument:Agata Małko
Osoba wprowadzająca dokument:Andrzej Piotrowski
Liczba odwiedzin:987