Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

APEL o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej   w Legnicy apeluje do osób pobierających świadczenia w gotówce (kasy MOPS i kasy w urzędach pocztowych) o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

17 marca 2020
Agata Małko
Czytaj więcej o: APEL o pilne dostarczanie numerów kont bankowych, na które będą przelewane należne świadczenia.

UWAGA !!!

Zmiana organizacji pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-Co V-2, wywołującego zakaźną chorobę COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo sanitarne, zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy.

Zachęcamy mieszkańców, którzy mają do załatwienia sprawy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy, aby częściej korzystali z kontaktu internetowego lub telefonicznego.

13 marca 2020
Czytaj więcej o: UWAGA !!!

Nabór do legnickich żłobków

W dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. będzie prowadzony nabór do legnickich żłobków miejskich, dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat, na rok  2020/2021.

Od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2020 r. w każdym ze żłobków miejskich w Legnicy, w dni robocze, w godz. od 7:00 do 15:00, wydawane będą karty zgłoszenia dziecka do żłobka,
WW. DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ Z NASZEJ STRONY, DO CZEGO ZACHĘCAMY Z UWAGI NA OBECNĄ SYTUACJĘ:
1. Karta zgłoszenia dziecka do Żłobka Nr 1
2. Karta zgłoszenia dziecka do Żłobka Nr 2
3. Karta zgłoszenia dziecka do Żłobka Nr 3 oraz Filii Żłobka Nr 3
4. Karta zgłoszenia dziecka do Żłobka Nr 4

Deklaracja o kontynuacji pobytu dziecka w żłobku:
1. Deklaracja - Złobek Nr 1
2. Deklaracja - Złobek Nr 2
3. Deklaracja - Złobek Nr 3
4. Deklaracja - Filia Złobka Nr 3
5. Deklaracja - Złobek Nr 4

11 marca 2020
Zyta Lorenc
Czytaj więcej o: Nabór do legnickich żłobków

Rodzice zastępczy potrzebni od zaraz - ruszyła kampania społeczna „Mie(dź) rodzinę”

baner sponsorski
Około 300 porzuconych i osieroconych dzieci w powiatach głogowskim, lubińskim, polkowickim, legnickim i mieście Legnicy przebywa w pieczy instytucjonalnej. Prawie 40 z nich to maluchy poniżej 7 roku życia i to właśnie im trzeba jak najszybciej znaleźć rodziców zastępczych. Pomóc w tym ma kampania społeczna „Mie(dź) rodzinę”, której celem oprócz znalezienia kandydatów, jest zmiana wizerunku rodzicielstwa zastępczego na terenie LGOM.

rodzina z dziećmi

13 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Rodzice zastępczy potrzebni od zaraz - ruszyła kampania społeczna „Mie(dź) rodzinę”

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
 

        Od 01 sierpnia 2019 r.  rozpoczęła się realizacja kolejnej edycji  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) - Podprogram 2019, która potrwa do czerwca 2020r. Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).  Plakat informacyjny na temat Programu (kliknij, aby otworzyć). https://caritas.pl/wp-content/uploads/2018/03/plakat-dystrybucja-a2-2018a-druk.pdf -nowy link

Głównym celem programu jest udzielenie osobom potrzebującym pomocy w formie paczek żywnościowych. W okresie realizacji Podprogramu 2019 w paczkach zostaną przekazywane następujące produkty: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, ser, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier, olej rzepakowy. Ponadto osoby korzystające ze wsparcia będą mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarno – żywieniowych oraz edukacyjnych dotyczących wzmocnienia samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

28 listopada 2019
Renata Bednarska
Czytaj więcej o: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Program "Rodzina 500+" od 1 lipca 2019 r. - bez kryterium dochodowego

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Od 1 lipca 2019r. zmiany w świadczeniu wychowawczym (Program  „Rodzina  500 +”)

  • brak wymogu ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica - w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko,
  • świadczenie na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego,
  • wprowadzenie szczególnego, 3-miesiecznego terminu, liczonego od dnia urodzenia dziecka, na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na nowo narodzone dziecko ( zachowanie w/w terminu daje prawo do świadczenia wychowawczego z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka),
  • ustalenie prawa do świadczenia odbywać się będzie w postaci uzyskania informacji o przyznaniu świadczenia (Osoba otrzymywać będzie na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej z adresu 500plus@mopslegnica.pl wiadomość z informacją o przyznaniu świadczenia lub w przypadku braku poczty elektronicznej informację będzie mogła odebrać osobiście). Nieodebranie informacji o przyznaniu świadczenia wychowawczego nie wstrzymuje wypłaty tego świadczenia, ale w przypadku wypłaty gotówkowej świadczeniobiorca nie będzie posiadał informacji o terminie wypłat w kasie.
    Na przesłaną wiadomość prosimy nie odpowiadać, ponieważ wiadomość wysyłana jest automatycznie a adres 500plus@mopslegnica.pl służy jedynie do komunikacji jednostronnej.
  • Wypłata należnych świadczeń następuje na podane konto lub we wskazanej kasie MOPS.
1 lipca 2019
Ewa Sułek
Czytaj więcej o: Program "Rodzina 500+" od 1 lipca 2019 r. - bez kryterium dochodowego

„Bądź aktywny po pięćdziesiątce!”

Bądź aktywny po pięćdziesiątce!

 Program realizowany z funduszy europejskich


„Bądź aktywny po pięćdziesiątce!”

Projekt jest realizowany w okresie od 01-05-2019 do 31-08-2020 r.

CEL PROJEKTU: Przywrócenie zdolności do pracy 25 osób bezrobotnych oraz 25 osób biernych zawodowo, zamieszkujących województwo dolnośląskie w wieku 50 lat i więcej ( w tym 50% Kobiet) poprzez poprawę ich zdolności do zatrudnienia w zawodach zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy w okresie 01.05.20019-31.08.2020.

5 czerwca 2019
Agata Małko
Czytaj więcej o: „Bądź aktywny po pięćdziesiątce!”

Aplikacja dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
poinformowały
o uruchomieniu aplikacji dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP to internetowa aplikacja dostępna pod linkiem https://pacjent.gov.pl, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest ciągle rozwijana, ale już teraz można dzięki niej odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Po zalogowaniu do IKP można uzyskać również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych swoich dzieci. Za pomocą aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Więcej informacji o funkcjonowaniu tej aplikacji można uzyskać pod adresem https://obywatel.gov.pl/ochrona-zdrowia-i--ubezpieczenia-spoleczne.

6 maja 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-05-17
Data publikacji:2017-05-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:9536